Angola, kapen autoret e sulmit ndaj Togo

12/01/2010 04:35

Autoritetet e Angolas kane arrestuar dy persona sipas tyre pergjegjes te sulmit ndaj lojtareve te kombetares se Togos ne te cilin u regjistruan tre viktima.

Lajmi njoftohet nga media shteterore ne Angola, ku shtohet se qe te dy personat u arrestuan ne krahinen Cabinda, ku ndodhi edhe sulmi tragjik, qe solli terheqjen e kombetares se Togos prej Kupes se Kombeve te Afrikes.

Sipas autoriteteve vendase te dy te ndaluarit moren persiper sulmin dhe pranuan se jane anetare te “Ushtrise Clirimtare te Shtetit te Cabindas”, nje grup separatist qe ka kercenuar per sulme te metejshme gjate kompeticionit futbollistik.

Top Channel