Irani, Klinton paralajmeron sanksione te reja

11/01/2010 22:50

Rikthehet serish ne plan te pare ceshtja e programit berthamor te Iranit.

Ne nje deklarate per mediat amerikane, Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillar Klinton paralajmeroi nje tjeter takim te grupit 5+1 per te shqyrtuar ceshtjen e Iranit.

Klinton ritheksoi nevojen e nje takimi te ri ku do te shqyrtohet edhe propozimi me i fundit i bere prej Teheranit si dhe mundesia e sanksioneve te reja ekonomike ndaj Republikes Islamike.

Top Channel