Vlore, bllokohet trageti me pasagjere

05/01/2010 13:25

55 pasagjere te nje trageti qe vinte nga Italia kane mbetur te bllokuar ne brigjet e Vlores pasi trageti nuk mund te ankorohet per shkak te detit te trazuar nga moti i keq.

Lajmin e bejne te ditur burime prane kapitenerise lokale, sipas te cilave situate e ngjashme paraqitet edhe per anijet e tjera dhe peshkarexhat.

Nderkohe, edhe ne Durres moti i keq ka vene ne veshtiresi mjetet lundruese. Kapiteneria u ka dhene urdher anijeve qe te mos dalin ne det.

Top Channel