Aksident ne Bulqize, nje i vdekur

05/01/2010 09:45

Reshjet e debores ne zonen verilindore shkaktuan edhe aksidentin e pare me pasoja te renda. Mengjesin e sotem nje automjet tip “Mercedes” per shkak te debores ka dale nga rruga ne aksin Bulqize-Burrel.

Automjeti ka rene 60 metra poshte rruges, duke u rrotulluar disa here. Per pasoje nje 22 vjecar qe ishte pasagjer ne ate automjet ka humbur jeten ne menyre te menjehershme. Nderkohe qe eshte plagosur rende drejtuesi i mjetit dhe nje vajze qe udhetonte me ta.

Policia ka mberritur ne vendngjarje dhe ka punuar gjate per te nxjerre viktimen dhe dy te plagosurit nga zona e veshtire e aksidentit. Me pas dy te plagosurit rende jane derguar ne spitalin e Bulqizes, ndersa viktima ne morg.

Policia rrugore ne kete zone rekomandon qe levizja e mjeteve te behet vetem me zinxhire dhe me shpejtesi te ulet per shkak te sasise se madhe te debores ne rruge dhe akullit.

Top Channel