Itali, sekuestrohen 400 kg hashash

02/01/2010 12:00

Me pak se gjysme toni hashash jane gjetur ne ujerat e Leces ne Itali pak dite pasi roja bregdetare e vendit fqinj kapi nje gomone te braktisur ne ujrat italiane.

Sipas policise behet fjale per droge qe vjen nga Shqiperia me mjete lundruese ilegale kryesisht gomone.

Me ndihmen e njesive detare dhe ajrore te Barit u mundesua gjetja e dhjetera cantave qe pluskonin ne uje.

Te premten nje helikopter zbuloi edhe nje cante me pajisje skafistesh,qe shton me teper dyshime.

Sipas mediave italiane, trafikantet po I rikthehen rrugeve te trafikut permes Jonit e Adriatikut.

Top Channel