Tirane, 3 persona qellojne policet me arme

30/12/2009 08:45

Nje postobllok policie eshte qelluar rreth ores 21:30  prane ish stacionit te fundit te autobusit ne Tiranen e Re.

Autoret te cilet udhetonin me nje mjet tip Benz nuk i jane bindur thirrjes se postobllokut per te ndaluar dhe kane qelluar ne ajer pa lenduar askend. Pasi eshte vene ne kerkim te autoreve, policia ka kapur njerin prej tyre si dhe ka bllokuar mjetin me te cilen udhetonin autoret e ketij incidenti.

Emri i personit te arrestuar nuk behet i ditur per arsye hetimi, nderkohe qe gjate kontrollit policia ka bllokuar nje pistolete dhe nje kallashnikov . Tashme po kerkohen dy autoret e tjere, pasi ne automjet kane qene tre persona ne momentin kur u refuzua thirrja e postobllokut te policise per te ndaluar .

Top Channel