Vlore, rreh te atin sepse dhunonte bashkeshorten

29/12/2009 19:10

Dhuna ne familje con serish drejt ngjarjeve te renda. Nje student 25 vjecar ne Vlore, nga lagjia “28 Nentori”, tentoi te vrase babane e tij rreth ores 14:00 per shkak te dhunes qe ai ushtronte ne menyre sistematike kunder nenes se tij.

Arben Abazi e terhoqi zvarre ne rruge te atin e me pas nisi ta qelloje me nje mjet te forte. Fillimisht e goditi ne gryke, e me tej ne koke, e pjese te tjera te trupit. Pas thirrjeve per ndihme te te atit, erdhen fqinjet e tyre, te cilet fillimisht hezituan te afrohen nga terbimi me te cilin godiste i riu babane e tij, por pasi ai e hodhi tej mjetin, u afruan duke ia hequr nga duart te atin 53 vjecar.

Petrit Abazi, u dergua menjehere ne gjendje te rende ne spitalin e Vlores, por mjeket thone se ai po lufton me vdekjen si pasoje e goditjeve te marra. Ndersa djali nuk levizi nga vendi deri sa erdhen forcat e redndit dhe e arrestuan.

Fqinjet e familjes thone se bashkeshortet Abazaj ziheshin shpesh me njeri-tjetrin. Me ta jeton vetem djali i madh, ndersa Arbeni qe tentoi te vrase babane eshte student ne Akademine e Arteve ne Tirane ne degen e muzikes dhe ishte kthyer ne shtepi per festat e fundvitit, ndersa eshte bere serish deshmitar i rrahjes se nenes.

Top Channel