Policia: Te dehurit ne qeli

29/12/2009 15:45

Kreu i qarkullimit rrugor per Tiranen Artan Osmani ka paralajmeruar drejtuesit e automjeteve se, kush nget makinen ne gjendje te dehur, pervec se do te penalizohet me heqjen e lejes se drejtimit, do te shoqerohet per ne komisariat.

Shefi i qarkullimit rrugor per Tiranen, duke iu drejtuar emigranteve terhoqi vemendje se ata nuk jane te orientuar mire me sinjalistiken e re ne Shqiperi dhe konstatohet se jane bere burim aksidentesh.

Osmani ka pranuar se ne raste aksidentesh si ai se dieles ku humben jeten tre shtetas edhe policia ka pergjegjesine e saj. Osmani tha se ka dhene urdher efektivit te tij, te mos toleroje asnje drejtues mjeti, qe konstatohet se po shkel rregullat.

Top Channel