Elbasan, sekuestrohen 4 kilograme heroine

27/12/2009 12:45

Dy persona jane vene ne pranga dhe 4 kilograme heroine jane sekuestruar pas nje aksioni te policise se Elbasanit.

Forcat blu kane arrestuar 31 vjecarin Klevis Baxho, 31 vjec, dhe Arian Petrova, 42 vjec, te dy nga ky qytet.

Nje pjese e lendes narkotike eshte gjetur ne makinen e 31 vjecarit, ndersa pjesa tjeter ne banesen e tij.

Pas kontrollit policia ka sekuestruar si prove materiale edhe 1300 euro, nje pistolete dhe 8 fisheke.

Heroina dyshohet te kete ardhur ne vendin tone nga Maqedonia.

Top Channel