Proteste e Forumit Socialist para Ministrise se Jashtme

26/12/2009 13:45

Te rinj, anetare te Forumit Rinor Socialist jane vendosur para Ministrise se Jashtme ku kane protestuar per levizjen e lire dhe pa viza ne Europe.

Perfaqesuesja e ketij forumi, Elisa Spiropali, pas deklarates se Ministrise se Jashtme se shqiptaret nuk mund te levizin lirshem se jane te fundit i eshte kunderpergjigjur kreut te kesaj ministrie, duke i thene se nuk jane shqiptaret te fundvitit por ai dhe qeveria ku ai ben pjese.

Spiropali ka theksuar se qeveria Berisha po mban peng kutite, po vjedh tunele dhe ka ne qeveri ministra qe jane ne hetim.

Top Channel