Aksident ne Balldren, plagosen 6 persona

26/12/2009 19:45

Nje aksident automobilistik eshte shenuar ne autostraden Lezhe-Shkoder, ne afersi te fshatit Balldren.

Nje automjet me targa greke ka dale jashte kontrollit duke u perplasur me dy automjete nje fugon pasagjeresh me targa te Shkodres dhe nje tjeter mjet po te Shkodres qe po udhetonin per ne veri. Si pasoje e aksidentit jane demtuar 5 persona, 4 pasagjeret e fugonit si dhe drejtuesi i mjetit me targa greke, nje 18 vjecar.

Gjashte te plagosurit jane nisur me urgjence ne spital per shkak se kane qene ne gjendje te rende. Ndersa policia ka dale ne konkluzionin se shkak i aksidentit eshte bere manovrimi i gabuar i mjetit me targa greke. Aksidenti shkaktoi bllokimin e levizjes ne superstrade ne nje gjatesi prej 1 kilometer.

Pak ore me pare ne kete superstrade nje mjet qe doli nga rruga shkaktoi nje te vdekur. Viktima ishte nje biznesmen ndertimi i cili sipas policise eshte mbytur ne nje kanal pas permbysjes se makines se tij.

Top Channel