Rama ndricon bredhin me femijet ne nevoje

24/12/2009 16:45

Atmosfera e festave nuk duket te jete e njejte si vite me pare, por nderkohe qe shume familje me gjithe problemet e perditshme mundohen qe t’i sigurojne femijeve me te miren, ka edhe te vegjel qe per shume arsye nuk mund te gezojne njesoj.

Dy femije te familjes Dyrmishi kane humbur babane dhe pensionet e gjysherve nuk ua sigurojne dot festen.

Kete vit ata pasur nje surprize pasi bredhin e kane ndricuar bashke me babagjyshin e vitit e te ri, i cili u ka dhene edhe dhurata.

Organizuar nga Bashkia e Tiranes babagjyshi i vitit te ri eshte ndalur ne lagjen “Ali Demi”, por deri ne naten e nderrimit te viteve ai do te trokase ne 100 dyer te tjera per te derguar pemen dhe dhuratat  per femijet e familjeve ne nevoje.

Top Channel