Festat, Janullatos uron besimtaret

24/12/2009 19:55

Kryepeshkopi i Kishes Ortodokse, Anastas Janullatos uroi sot besimtaret me rastin e Krishtlindjeve.

Ne mesazhin e tij te urimit, Janullatos beri thirrje per paqe dhe reflektim shpirteror te njerezve ne kete dite te shenuar.

“Te kujtohet fjala “Jezu Krishti fal”. Le te hapen, vellezer e motra, zemrat tona. Le te lutemi qe drita e Krishtit te drejtoje ecurine e botes. Krishtlindje te bekuara!”, ka deklaruar Janullatos.

Top Channel