France, babagjyshi vjen nga deti

21/12/2009 12:00

Ne nje kohe qe gjysma e Europes po ngrin nga i ftohti polar, ne Francen jugore mbizoteron nje tjeter atmosfere.

Qiell i kalter dhe temperatura mbi zero grade kane bere qe babagjyshi i festave te preferoje nje udhetim me scate-board. Ne Villeneuve Loubet, prane qytetit te Nices temperatura 7 grade celcius dhe inkurajuar nje grup njerezish te kryejne shetitje ne det te hapur.

Ndoshta eshte pak e cuditshme duke ditur se veriu i Frances po bllokohet nga rreshjet e dendura te debores qe kane shkaktuar edhe mbylljen e shume linjave hekurudhore, por ja qe edhe ne Europe e jo vetem ne Australi, babagjyshi mund te vije nga deti.

FOTO GALERI
1/4
Temperaturat ne jug te vendit, me te larta

Top Channel