Aksident tragjik ne Kruje, vdes ish deputeti i PS-se

20/12/2009 20:50

Nje aksident tragjik ne aksin rrugor Kruje-Nikel i ka marre jeten ish deputetit te PS-se, Leke Cukaj dhe shtetasit Hasan Guci.(UPDATE)

Kater persona udhetonin ne te dy mjetet, qe te dy tip Mercedes-Benz, njeri me TR 8959 A dhe tjetri SH  0252 E.

Nga perplasja e forte dy persona, ish deputeti i PS-se Leke Cukaj dhe shtetasi Hasan Guci kane gjetur vdekjen e menjehershme, ndersa dy te tjere kane mbetur te plagosur dhe jane shoqeruar per ne Spitalin Usharak.

Ende nuk dihen shkaqet e perplasjes, por policia e cila ka mberritur ne vendngjarje po heton pisten e shpejtesise dhe terrenin e rreshqitshem te rruges.

Top Channel