Klima, Obama mberrin ne Kopenhagen

18/12/2009 09:55

Presidenti amerikan Barack Obama ka mberritur ne samitin e OKB-se per klimen qe po zhvillohet ne Kopenhagen.

Dita e sotme eshte vendimtare per kreret e shteteve dhe qeverive te mbledhur ne kryeqytetin danez.

Ata po punojne mbi marreveshjen globale kunder ndryshimeve te klimes, e cila u arrit gjate nates.

Prania e presidentit amerikan konsiderohet si vendimtare per ecurine pozitive te samitit.

Top Channel