Fier, aksident i rende, 2 viktima

16/12/2009 23:10

Dy persona gjeten vdekjen dhe nje tjeter u plagos rende, pas nje aksidenti tragjik qe ndodhi ne oret e vona te mbremjes se te merkures ne aksin rrugor Fier-Patos, pikerisht ne vendin e quajtur “Kthesa e Portezes”.

Nje makine tip Benz me targa te Fierit, ne te cilin udhetonin viktimat Karafil Karafilaj dhe Adrian Kozeli u perplas per shkak te shpejtesise se levizjes me nje tjeter makine me targa te Tiranes qe drejtohej nga Agim Laze.

Ky i fundit mbeti i plagosur dhe u dergua ne spitalin rajonal te Fierit. Mjeket bejne te ditur, se gjendja e tij eshte e rende, por pa rrezik per jeten.

Nderkaq, pas aksidentit, patrulla te policise rrugore, si dhe ekspertet e hetimit shkuan ne vendngjarje per te kryer veprimet proceduriale. Ata arriten ne perfundimin se aksidenti ka ndodhur per shkak te shpejtesise se levizjes se mjetit ne te cilin udhetonin viktimat.

Per Policine, edhe lageshtia ne rruge, eshte nje tjeter shkak per kete aksident tragjik.

Top Channel