Lazarat, policia kap 150 kg hashash

14/12/2009 10:55

Rreth 150 kilogram hashash jane sekuestruar nga Policia e Gjirokastres ne nje automjet qe ka dale nga fshati Lazarat.

Automjeti po levizte me shpejtesi dhe duke manovruar eshte perplasur. Drejtuesi i mjetit eshte larguar nga automjeti, i cili iu nenshtrua hetimit te policise.

Ne te u gjeten 55 pako me 150 kilogram hashash gjithsej. Mjeti me te cilin po transportohej droga ishte shpallur si i vjedhur nje dite me pare ne qytetin e Sarandes.

Top Channel