Lellouche: Zgjidhja vjen nga dialogu politik

11/12/2009 11:10

Sekretari francez per Ceshtjet Evropiane Pierre Lellouche beri apel per dialog mes forcave politike, ne interes te vendit dhe integrimit te Shqiperise.

Ne nje konference per shtyp pas takimit me kryeministrin Sali Berisha, Lellouche theksoi se nese zgjedhjet marrin certifikimin e Komisionit Qendror, atehere rezultati duhet te pranohet nga humbesi, sepse kjo eshte baza e demokracise.

Lellouche shtoi se zgjidhje mbetet dialogu politik.

Top Channel