Gjykata shqyrton padine e biznesmenit Mati

11/12/2009 14:15

Kater dite pas goditjes se pallatit 12 katesh ne qender te Tiranes, prone e biznesmenit Ilir Mati, Gjykata e Tiranes ka nisur shqyrtimin e padise se bere prej tij, i cili paditi Inspektoriatin e Larte te Ndertimit.

Gjyqtarja Arjana Caco, pasi ka bere apelin e paleve ka verejtur se nuk ishte e pranishme ne gjyq pala e paditur, Inspektoriati i Ndertimit.

Nga ana e saj pala paditese ka paraqitur ne gjykate provat mes te cilave edhe dokumente per objektin qe sipas paditesve e ka lejen e ndertimit te marre qe ne 2001.

Gjykatesja Caco e shtyu procesin per te premten e ardhshme. Shembja e pallatit 12 katesh , prone e kunatit te deputetit socialist Dashamir Peza nisi ne fillim te javes dhe gjate konfliktit forca te shumta te policise se rendit rrethuan objektin ne kohen qe fadromat e inspektoriatit shkaterruan tre katet e para te nderteses.

Top Channel