8 mln viktima nga duhani ne 2030

04/12/2009 14:45

Duhani? Nje vrases i tmerrshem qe vret cdo vit 5 milione persona ne te gjithe boten.

Nese nuk do te ulen ritmet e duhanpirjes dhe shifrat e konsumatoreve te ketij vrasesi, atehere ne vitin 2030, 8 milione persona do te vdesin ne te gjithe boten.

80 perqind e viktimave do te jene nga vendet ne zhvillim.

Top Channel