Bushati: Askush zot i 66 mandateve opozitare

03/12/2009 22:40

Ne vijim te fjales se tij ne Top Story deputeti socialist Ditmir Bushati shprehet se askush nuk mund te behet zot apo te heqe 66 mandatet opozitare edhe pas 7 marsit, dates kur bojkoti parlamentar mbush 6 muaj.

“Bushati debati per vlefshmerine e mandateve tona eshte artificial sepse as Berisha askush tjeter nuk mund te jete zot i 66 mandateve opozitiare. Ceshtja e mandateve ka te beje me vullnetin e popullit opozitar. 7 marsi apo 7 shkurti nuk eshte problem sepse nuk mund te ekzistoje asnje lloj shkaku qe te djege mandatet e opozites”, u shpreh Bushati.

Me pare deputeti socialist dhe specialisti i ceshtjeve ligjore Bushati kritikoi edhe kalimin e ligjit antimafia me shumice te thjeshte parlamentare si antikushtetues.

Top Channel