Topalli: Ultimatumi i Rames, kunder shtetit ligjor

02/12/2009 12:40

Edhe pse ne perfundim te afatiti per hapjen e kutive nga opozita nuk eshte artikuluar ndonje ultimatum, mazhoranca eshte shprehur se nuk do te pranoje asnej ultimatum qe adresohet ndaj gjykatave dhe shteti te se drejtes.

Duke folur ne kuvendin e Partise Demokratike ne Shkoder, Jozefina Topalli theksoi se ultimatumi i kreut socialist, Edi Rama eshte kunder shtetit ligjor.

“Ne nuk bejme kompromis me mafian. Lideri socialist eshte i vetmi shqiptar qe punon kunder heqjes se vizave”, tha Topalli.

Top Channel