112- vjecari martohet me 17- vjecaren

31/10/2009 13:45

Nje nga njerezit me te vjeter te botes ka realizuar endrren e tij duke u martuar me nje vajze qe ishte vetem 17 vjece. Ahmed Mohamed Dhore, 112 vjec, nga Somalia, eshte martuar me Safiya Abdulle.

“Nuk e detyrova te bente nje gje te tille, por perdora eksperiencen per ta bindur per dashurine time dhe rame dakord te martohemi”, u shpreh ai.

Dhore ka 18 femije nga pese gra te ndryshme dhe synon te kete femije edhe me nusen e tij te re.

Ai tha per mediat lokale se e kishte enderr prej vitesh te lidhej me Safiya, por ka pritur qetesisht qe te rritej perpara se t’i propozonte per martese.

Ai theksoi se femijet e tij dhe dy nga grate qe i kane mbetur gjalle kane rene dakord per martesen, se bashku me prinderit e gruas se re.

Top Channel