Afganistan, termet 6.2 balle, s’ka viktima

23/10/2009 01:40

Nje termet 6.2 balle i shkalles Rihter qe ka goditur Afganistanin sipas autoriteteve ka shkaktuar pese persona te lenduar lehte.

Epiqendra e lekundjeve ka qene ne krahine e Badkhshan prane kufirit mes Afganistanit, Taxhikistanit dhe Pakistanit rreth 77 kilometra larg kryeqendres se krahines Faizabad.

Autoritetet njoftojne gjithashtu se nuk ka deme te konsiderueshme materiale ndersa lekundjet jane ndjere edhe ne vendet fqinje lindore afgane.

Top Channel