Elbasan, pranga kreut te strehimit te bashkise

22/10/2009 09:15

Arrestohet per mitemarrje nenkryetari i keshillit bashkiak dhe njekohesisht kryetari i komisionit te strehimit ne qytetin e Elbasanit.

Kujtim Hazbiu, perfaqesues i Partise Demokratike ne keshillin bashkiak te qytetit, eshte ndaluar nen akuzen e “korrupsionit pasiv”.

Mesohet se denoncimi ndaj tij eshte bere nga disa qytetare te pastrehe, te cilet e akuzojne Hazbiun per marrje ryshfeti, kundrejt vendosjes se emrit ne listen e perfituesve te banesave.

Mesohet se deri mbremjen e djeshme, ndalimi i Hazbiut eshte bere vetem nen akuzen per vepren penale “korrupsion pasiv”.

Mesohet se pas denoncimit te qytetareve ka qene sektori i krimit ekonomik ne drejtorine e policise se ketij qarku, ai qe ne bashkepunim edhe me prokurorine e rrethit, ka nisur hetimet rreth ketij problemi.

Top Channel