Lezhe, pallati ne shembje

16/10/2009 12:50

Bashkia e Lezhes ka vendosur te largoje banoret e nje pallati te vjeter qe rrezikon te shembet. Behet fjale per nje godine pothuajse te rrenuar dhe te rrezikshme per t’u banuar.

Pjesa me e madhe e banoreve te kesaj ndertese jane qIramarres cka do te thote se nuk perfitojne nga prishja dhe rindertimi. Ata thone se nuk mund te largohen.

Kryebashkiaku i Lezhes, Viktor Tushaj ka hedhur idene e rikonstuksionit te godines se shkaterruar ose shembjen e saj dhe ndertimin e nje pallati te ri qe do te zgjidhje edhe ceshtjen e sigurise por edhe banimit.

Top Channel