Fier, digjen qellimisht dhjetera ha ullinj

29/09/2009 13:10

Digjen dhjetera hektare ullinj ne kodrat e Vajkanit ne Fier, nderkohe qe dy persona jane ndaluar, pasi dyshohen si shkaktare te flakeve.

Sipas informacioneve te fundit, zjarri po perpiqet te vihet nen kontroll me mjete rrethanore sepse zona eshte e thelle dhe nuk ka rruge per makinat zjarrfikese.

Ne ndihme per shuarjen e zjarrit jane vene edhe Forcat e Nderhyrjes se Shpejte.

Mesohet se dy te dyshuarit si zjarrvenes jane dy adoleshente, te cilet po merren ne pyetje.

Top Channel