Permbytje ne Filipine, 60 numri i viktimave

26/09/2009 20:20

Me shume se 60 persona kane humbur jeten per shkak te permbytjeve ne Filipine. Numri i viktimave vazhdon te rritet.

Nje tajfun po kalon ne ishullin Luzon, me i madhi i Filipineve. Energjia elektrike ka ikur ne Manila dhe aeroportet jane mbyllur.

Era fryn me nje shpejtesi deri ne 100 kilometer ne ore, nderkohe qe autoritetet kane shpallur gjendjen e jashtezakonshme.

Top Channel