Vlore, policia sekuestron mbi 1 mije rrenje hashash

25/09/2009 20:15

Policia e qytetit te Vlores ne nje operacion te kryer sot ka sekuestruar nje sasi te madhe lende narkotike te tipit hashash, si dhe ka arrestuar nje person.

Lajmin e bejne te ditur burime policore lokale, sipas te cilave operacioni i koduar “Tuneli” solli bllokimin e 1050 rrenjeve hashash, si dhe arrestimin e shtetasit Simon Alimuca.

Sipas burimeve, Alimuca, 38 vjec dhe banor ne fshatin Bashaj, rezultonte prej kohesh i perfshire ne trafikun e lendeve narkotike.

Burimet shtojne me tej se permes operacionit u be i mundur identifikimi i nje personi tjeter te lidhur me sasine e droges, i cili eshte shpallur ne kerkim.

Top Channel