Pakistan, sulm me rakete, viktima

25/09/2009 02:55

Nje rakete e leshuar nga nje avion pa pilot ka vrare te pakten 10 persona nje nje baze talebane ne veri-perendim te Pakistanit.

Lajmi njoftohet nga autoritetet e sigurise pakistaneze, por pa saktesuar identitetet e viktimave dhe as nese ata ishin talebane apo civile.

Raketa ka goditur nje banese prane nje shkolle fetare te drejtuar nje lider taleban afgan ne veri te provinces se Veziristanit prane kufirit me Afganistanin.

Nderkaq nuk behet e ditur nese raketa eshte leshuar nga forcat ushtarake pakistaneze apo ato amerikane nga Afganistani.

Top Channel