Poloni, prifti arrestohet per vjedhje

22/09/2009 18:50

Nje prift polak eshte vene ne pranga pasi dyshohet per vjedhjen me arme te nje banke.

Sipas policise, 37 vjecari dyshohet se ka kryer vjedhjen e nje banke ne Szamotuly, ne perendim te Polonise.

“Hajduti kercenoi nje nga arketaret me thike dhe u largua me parate e vjedhura”, tha nje zedhenes i policise. Prifi u arrestua ne afersi te Szamotuly, nje ore pas vjedhjes.

Top Channel