Mazen kerkon ndihmen e nderkombetareve

19/09/2009 18:50

Presidenti palestinez Abu Mazen dhe mbreti i Jordanise, Abdallah II i kane kerkuar ndihme komunitetit nderkombetar per procesin e paqes ne Lindjen e Mesme.

Dy lideret u takuan sot ne Akaba te Cisjordanise, prej nga bene apelin qe faktori nderkombetar te influencoje per te ndaluar zgjerimin e kolonive te Izraelit ne Bregun Perendimor.

Apeli i Mazen dhe Abdallah u be nje dite pas perfundimit te turit te te derguarit te Shteteve te Bashkuara, George Mitchell, i cili e mbylli pa sukses misionin e tij.

Top Channel