PD-LSI, Dervishi: S’ka diskutim per zbatimin e programeve

10/09/2009 21:40

Analisti Lutfi Dervishi ka deklaruar ne emisionin “Top Story”, ne Top Channel, se nuk ka ende nje diskutim per menyren se si do te vihen ne zbatim programet e PD-se dhe LSI-se.

“Nuk ka ende nje diskutim per konvergimin e dy programeve politike dhe si do ia dalin mban per te zbatuar keto programe te dy forcave qe kane qene kundershtare ne zgjedhje”, eshte shprehur Dervishi.

Ai theksoi se “testi i pare i qeverise do te jete rezultati ne zgjedhjet e ardhshme lokale”.

Duke theksuar te mirat e qeverisjes aktuale, Dervisha tha se “ka nje inertes per te vijuar me reformat dhe disa te figura si Olldashi dhe Basha kane eksperiencen e duhur per te vijuar”.

Top Channel