Tirane, digjet nje ndertese e vjeter te Pazari i Ri

07/09/2009 12:05

Nje ndertese dy kateshe ne afersi te Pazarit te Ri, ne Tirane ka marre zjarr paraditen e se henes.

Nje familje me pese anetare eshte evakuuar me shpejtesi nga banoret e zones, ne momentin qe flaket e kane perfshire pothuajse te gjithe ndertesen.

Dy zjarrefikse kane mberritur me shpejtesi ne vendin e ngjarjes duke arritur te shuajne flaket, por ndertesa eshte shembur.

Flaket kane vene ne veshtiresi edhe shtepite e tjera perdhese qe ndodheshin ngjitur me te, por fale nderhyrjes se shpejte ato kane shpetuar. Banesa e djegur ishte dhjetra vjecare dhe pothuajse ishte e rrenuar.

Top Channel