Fushe-Kruje, shkrumbohen kater banesa

07/09/2009 14:50

Nje zjarr i fuqishem ka shperthyer ne banesen e Hamdi Jangozit ne qender te fshatit Thumane, ne Fushe-Kruje dhe per pasoje jane djegur edhe tre banesa te tjera ngjitur.

Zjarri ka qene i menjehershem pasi sipas eksperteve te mbrojtjes kundra zjarrit, tavani i ndertesave ka qene me kallamishte dhe njekohesisht edhe lenda drusore kane bere qe flaket te vazhdojne me force duke shkrumbuar gjithcka.

Kater banesa jane djegur teresisht me gjithe orendite brenda tyre. Zjarri rrezikoi edhe banesa te tjere te cilet ndodheshin shume prane njera-tjetres, por nderhyrja e zjarrfikesve te ardhura nga Kruja, Laci ka penguar vershimin e zjarrit.

Nderkohe qe ne qiell te hapur mbeten 25 persona qe banonin ne keto shtepi. Sipas burimeve te policise dyshohet se zjarri ka rene pas nje shkendie elektrike.

Nderkohe qe ne banese ku edhe ka shperthyer zjarri nuk ka patur asnje person brenda dhe sipas polcise perjashtohet mundesia e ndonje zjarri te qellimshem.

Top Channel