PS, kryetari i ri me 26 shtator

29/08/2009 19:05

Kongresi i sotem i Partise Socialiste vendosi qe kryetari i ri i ketij subjekti politik te zgjidhet me 26 shtator.

Per postin e kryetarit do te garojne deputeti Arben Malaj, Maqo Lakrori dhe kryetari ne detyre Edi Rama.

Ky i fundit ne fjalimin e tij deklaroi se, ne zgjedhjet e 28 qershorit PS-se iu vodhen votat nga kryeministri Berisha.

Gjithashtu, Rama mohoi cdo pergjegjesi te tijen ne kete humbje, duke theksuar se programi i tij nuk humbi ne zgjedhje.

Kryetari do te zgjidhet sipas parimit nje anetar, nje vote.

Top Channel