Shkoder, policia arreston kryekomunarin e Temalit

20/08/2009 10:30

Policia e Shkodres ka arrestuar nje tjeter kryetar komune me akuzen e moskallezimit te krimit per mbjelljen e lendeve narkotike.

Gjate nje aksioni te kryer paraditen e sotme, forcat e rendit kane vene ne pranga kryekomunarin e Temalit, pasi ne kete komune jane gjetur tre parcela te mbjella me kanabis sativa. Droga ishte mbjelle prane baneses se shtetasit 46 vjecar, Jusuf Gjonaj edhe pse parcelat ne fjale jane pa nje pronar te ligjshem.

Gjate muajve te fundit, forcat e rendit kane arrestuar disa kryekomunare, pasi ne nje dekret te nxjerre nga kryeministri Sali Berisha rreth dy vjet me pare, te gjithe kryekomunaret qe nuk denoncojne rastet e mbjelljeve te ashashit do te arrestohen dhe gjykohen me akuzen e moskallezimit te krimit.  

Top Channel