Kruje, gjendet i pajete 55-vjecari

17/08/2009 09:15

Nje 55-vjecar me emrin Maliq Topalli eshte gjetur dje pa jete nga familjaret e tij ne nje zone afer fshatit Cekrez te Krujes. Viktima eshte vrare nga persona te paidentifikuar dhe sipas policise ai eshte ekzekutuar nje dite me pare.

Vrasja mendohet se ka ardhur per hakmarrje.

Sipas burimeve policore, nje vit me pare djali i viktimes kishte vrare me arme te ftohte nje shtetas per shkak te nje borxhi prej 600 mije lekesh.

Pas vrasjes ai eshte arrestuar dhe po vuan denimin ne burg.

Nderkohe policia ka nisur hetimet dhe ka kryer shoqerimet e para per kete vrasje.

Top Channel