Plagoset 33-vjecari, ne kerkim autoret

08/08/2009 11:45

Ka qene ora 22:00 kur ne 33-vjecari Besmir Hasanaj po kthehej me motor ne banesen e tij ne lagjen “Ahmet Haxhia”, kur dy persona tashme te identifikuar nga policia, Dritan Vreto Zamir Anamli te moshes rreth 30 vjec, qe i kishin zene prite kane qelluar me arme ne drejtim te tij.

Si pasoje Hasanaj ka mbetur i plagosur ne kembe dhe aktualisht ndodhet ne spital jashte rrezikut per jeten.

Te dy autoret e krimit jane larguar menjehere nga vendngjarja ne drejtim te paditur pasi kane menduar se e kane eliminuar shenjestren e tyre.

Policia nisi menjehere hetimet per zbardhjen e ngjarjes dhe nga provat e mbledhura paraprakisht dyshohet se Hasanaj dhe Vreto e Anamli kane patur nje konflikt te meparshem mes tyre, konkretisht mes te plagosurit dhe nje te aferm te Dritan Vretos.

Vazhdon kerkimi per kapjen e dy autoreve te plagosjes.

Top Channel