Aksident ne Pogradec, vdes femija

04/08/2009 13:55

Rreth ores 22:30 te se henes policia e Korces, arrestoi ne flagrance per vepren penale te “Shkeljes se regullave te qarkullimit rrugor” shtetasin Jetnor Bashllari pasi duke drejtuar mjetin e tij tip benz me targa te Tiranes ne Rrugen nacionale Pogeadec-Korce ne vendin e quajtur Kryqezimi i fshatit Zagorcan-Pogradec ka aksidentuar dy kembesore.

Nga aksidenti ka gjetur vdekjen e mitura me inicialet B.C 10 vjec lindur dhe banuese ne Bucimas-Pogradec,si dhe eshte plagosur  nje tjeter shtetase me inicialet L.T,kjo e fundit ndodhet ne spital jashte rrezikut per jeten.

Ne te njejten kohe policia policia ka ndaluar edhe shtetasin Stjuard Bardhoshi, pasi duke drejtuar mjetin e tij ka humbur kontrollin dhe eshte perplasur me borduren anesore te rruges, nga kjo perplasje eshte plagosur bashkshortja e drejtuesit te automjetit, e cila eshte jashte rrezikut per jeten.  

Top Channel