Itali, turisti korean ‘mund’ grabitesin

03/08/2009 10:45

Pasi grabiti nje grup turistesh koreane, hajduti tentoi t’ia mbathte, pa menduar se pikerisht njeri nga ‘viktimat’ e tij do te reagonte ashper duke e sulmuar me goditje te taekwondo.

Grabitesi i kishte kercenuar turistet me nje thike, ndersa ata vizitonin nje zone turistike ne Rome. Papritur njeri prej koreaneve me nje levizje te shpejte e carmatosi dhe e goditi duke e rrezuar k.o.

Autori i grabitjes ne momentin e mberritjes se karabiniereve u duk i cliruar pas gjithe asaj qe hoqi me koreanet.

Top Channel