Britani, mamaja e hacker-it apelon tek Obama

31/07/2009 19:30

Mamaja e hacker-it britanik, Gary McKinnon ka leshuar nje apel per presidentin amerikan, Barack Obama qe te nderhyje ne favor te tij.

McKinnon qe sot humbi betejen e saj ligjore ne Gjykaten e Larte te Londres per te evituar ekstradimin ne SHBA, akuzohet se ka kryer “goditjen” me te madhe te piraterise informatike ushtarake ne te gjitha koherat, ne vitet 2001-2002.

Ai eshte futur ne 97 kompjutera te Pentagonit dhe NASA-s ne kerkim te provave per ekzistencen e UFO-ve.

Top Channel