Sarkozy do te dale sot nga spitali

27/07/2009 09:40

Nicolas Sarkozy do te dale sot nga spitali. Gjate dites se djeshme presidenti francez eshte ndjere keq pasi kryente aktivitete sportive ne Versaje, ku dhe po kalonte fundjaven.

Menjehere kreu i Elizese u transportua me ane te nje helikopteri ne Val-de-Grace, ne Paris, ku i eshte nenshtruar trajtimeve mjekesore.

Qe pas shtrimit ne spital te presidentit Sarkozy, kryeministri francez Francois Fillon braktisi pushimet e tij per t’u kthyer ne Paris.

Top Channel