Vdekja e femijes, mjeket: Ilaci ndodhej ne spital

21/07/2009 12:05

Nje femije 5 vjec nga Korca humbi jeten per shkak te nje pickimi gjarperi. Familjaret e tij e derguan ne urgjence dhe pas vdekjes akuzuan mjeket per mjekim te pakujdesshem.

Ata thane se mjeket u kane kerkuar qe te blejne nje serum qe perdoret ne keto raste.

Kete fakt e ka pohuar edhe shefi i kirurgjise ne spitalin e Korces, i cili veren se ne kartelen e femijes shkruhet se ilaci mungon ne spital nderkohe qe kjo nuk eshte e vertete.

Sipas shefit te kirurgjise femija i pickuar nga gjarpri ishte ne gjendje te rende pasi doza e helmit veproi shume shpejt, ndaj ekipi i mjekeve te Korces u detyrua ta niste ate per ne Tirane.

Top Channel