Kine, gjenden serish 80 studentet e humbur

16/07/2009 19:40

Jane gjetur 80 studentet universitare te Hong Kongut qe kishin humbur teksa po benin nje vizite ne nje zone ne veri-perendim te Kines.

Lajmin e ben te ditur agjencia “Xinhua”, e cila i referohet nje pergjegjesi te qeverise lokale.

80 studentet po zhvillonin nje kerkim shkollor ne nje zone malore dhe pasi nuk po ktheheshin ne hotel pas 4 oresh kerkim u shpallen te humbur.

Top Channel