Kadyrov: Vrasesit e Estemirovas, cnjerezore

16/07/2009 04:55

Presidenti cecen Kadyrov ka premtuar se do te ndjeke personalisht hetimet per vrasjen e aktivistes ruse te te drejtave te njeriut Natalia Estemirova.

“Ata qe kane ngritur doren ndaj saj jane cnejrezore dhe nuk meritojne asnje meshire”, eshte shprehur ai.

Denimi i vrasjes dhe thirrje Rusise per zbardhjen e ngjarjes jane bere edhe nga presidenca e Bashkimit Evropian dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Top Channel