Nderroi jete nena me e vjeter ne bote

15/07/2009 22:20

Maria Busada de Lara, gruaja spanjolle e cila u cilesua si nena me e vjeter ne bote kur solli ne jete ne moshen 66 vjecare 2 djem binjake, vdiq ne moshen 69 vjecare.

Vellai i saj qe beri publike per mediat vendase vdekjen e se motres, deklaroi se Maria u dignostikua me kancer menjehere pasi solli ne jete binjaket.

“Maria gjithmone thoshte se nuk kishte arsye pse te mos behej nene ne ate moshe, ajo thoshte se e priste nje jete e gjate perpara pasi i ngjante te emes e cila vdiq ne moshen 101 vjece”, ka deklaruar i vellai.

Binjaket qe Maria solli ne jete linden ne 29 dhjetor 2006 dhe tani jane 2 vjec.

Ajo u be nena qe lindi femije ne moshen me te madhe duke thyer rekordin qe mbante nje tjeter nene nga Rumania e cila solli ne jete nje vajze kur ishte rreth 130 dite me e re.

Top Channel