KQZ, nis shqyrtimi i ankeses se PS per Fierin

10/07/2009 17:50

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur para pak castesh shqyrtimin e ankimimit te Partise Socialiste per votat ne qarkun e Fierit.

Sipas informacioneve te fundit, pervec ankimimit te PS, ne bordin e KQZ-se ka mberritur edhe nje ankimim nga Partia Demokratike per te njejtin qark.

KQZ ka vendosur me 4 vota pro dhe tre kunder te bashkoje dhe te shqyrtoje se bashku ankimimet e dy partive.

Bisedimet po vazhdojne edhe ne keto momente, ku eshte regjistruar nje ngritje e toneve mes komisionereve te PS dhe kryetarit Arben Ristani.

Top Channel