Temperaturat do te rriten ditet ne vazhdim

09/07/2009 16:25

Temperaturat e larta qe kane pushtuar gjithe vendin, pritet te rriten edhe me 2 deri ne 3 grade celsius ne fillim te javes se ardhshme.

I nxehti ka sjelle probleme shendetesore tek shume njerez dhe mjeket specialiste thone se ne polikliniken qendrore te kryeqytetit paraqiten 1 deri ne 2 persona ne gjendje te fikti ne dite.

Por duket se i nxehti pritet qe ne fillim te javes te ndihet edhe me shume, pasi termometri do te shenoje 38 grade celsius dhe lageshtira ne vend do te qendroje ne nivelin mbi 60 %.

Ndaj mjeket keshillojne qe te moshuarit te qendrojne ne ambiente te fresketa dhe te vegjelit te ruhen nga prekja e diarese se veres.

Top Channel